Nebezpečí skryté za binárními opcemi

Když už jsem v minulém příspěvku zmínil možnost obchodovat nejen měny přes binární opce, je třeba k nim uvést jedno varování.

Jak jsem totiž za poslední roky zjistil, je s binárními opcemi spojeno mnoho podvodů, které vás můžou připravit o peníze.

Příkladem může být 25000 Kč denně Jana Šrámka, který slibuje velké výdělky, a to úplně zadarmo. V podstatě vás ale jen přesměruje na program, který falšuje výsledky na demu a ve skutečném obchodování prodělává peníze.

Další takový podvod se jmenuje Obchodní ústav Martina Kollára, který vás má naučit obchodovat tak, abyste vydělali miliony korun, a to opět zadarmo. Ve výsledku ale budete jen donuceni poslat peníze určitému brokerovi, a pak tyto peníze proděláte na základě špatných obchodních tipů.

Takových programů jsou desítky nebo dokonce stovky. Spojuje je to, že vám vždy naslibují výsledky na binárních opcích, a to zadarmo. Ve skutečnosti ale budete nuceni nejdříve poslat na účet své vlastní peníze, které pak proděláte.

To je podle mě největší nebezpečí spojené s tímto obchodním nástrojem. Jakmile někdo nabízí něco zadarmo, lidé si řeknou, že nemají, co ztratit, ale opak je pravdou. Protože sice můžete použít bezplatný obchodní systém, ovšem při obchodování budete riskovat vlastní peníze, a o ty také můžete přijít.

U burzovního obchodování platí, že je vždy třeba ověřovat každou strategii či obchodní systém na testovacím účtu. Teprve pokud se osvědčí při obchodování s virtuálními penězi, můžete s ním začít obchodovat se skutečnými finančními prostředky.

Je zvlášť důležité se držet tohoto pravidla, protože podvody vznikají neustále nové a nové, takže není možné na ně vždy upozornit jmenovitě a včas.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Můžete sledovat každou odpověď na tento příspěvek službou RSS 2.0. Komentáře i ping odkazy nejsou nyní dostupné.

Komentáře nejsou dostupné.